Splinters

De hoofdpersoon is de schrijver en de schrijver komt amper meer tot schrijven als ze moeder wordt. De liefde voor haar pasgeboren dochter is overweldigend, ook fysiek, ze wil haar steeds bij zich houden en zwelgen in de melk, luiers en kwijl.
In die alomvattende liefde is er geen plaats voor haar man, een scheiding volgt en het verhaal gaat vooral over de strijd die ze als alleenstaande moeder levert om te zorgen voor haar kind. 
Ze begrijpt nu ook beter de vanzelfsprekende liefde en zorg van haar eigen,ook deels alleenstaande, moeder, met name de zelfsprekendheid daarva.
In de ruim twee jaar die het verhaal beslaat lees je over de verliefdheid tussen haar man en en haar, het spontane Las Vegas huwelijk, zijn eerste een kanker overleden vrouw en hou de schrijver daar eigenlijk niet tegenop kon. Sessies met therapeuten, met scheidingsadvocaten en het uiteindelijk met tegenzin accepteren dat haar dochter twee dagen in de week bij haar vader is.
Een aantal minnaars passeren de revue, maar die zijn niet opgewassen tegen haar moederliefde.
Uiteindelijk dringt het besef door dat het leven doorgaat.
Interessant boek, fragmentarisch geschreven, zie de titel, met veel sprongen in de tijd.

Splinters door Leslie Jamison, oorspronkelijke titel Splinters, vertaald uit het Engels door Janine van der Kooij, uitgegeven door Nijgh & Van Ditmar te Amsterdam op 22 februari 2024.

Plaats een reactie